8-nädalane sünnitusjärgse taastumise programm

Tagasi iseendaks

8-nädalane sünnitusjärgse
taastumise programm

Play Video

Seda kõike pehmete ja järk-järgult intensiivsemaks muutuvate harjutuste abil, mida sa saad kodus beebi kõrval teha.

Miks on vaagnapõhjalihaste taastamine oluline

Vaagnapõhjalihased mängivad olulist rolli meie tervises ja elukvaliteedis. Nõrgenenud lihased põhjustavad uriinilekkeid hüppamisel, köhimisel või aevastamisel, samuti on need emaka allavajumise peamiseks põhjuseks.

Nõrgenenud vaagnapõhjalihased võivad põhjustada valu seksuaalvahekorra ajal, seksuaalse aktiivsuse langust, probleeme keha joonduse ja rühiga jpm.

Vaagnapõhjalihased peaksid olema heas ja parajas toonuses, mitte liialt nõrgad ega ka ületreenitud. Viimane põhjustab spasme ja muid lihaste häired.

 Millised on heas toonuses vaagnapõhjalihased ja kuidas neid saada?

LOE EDASI

Kuidas programm sind aitab?

Sinu keha on ära teinud suure töö. Ta on uue elu kasvatanud, seda 9 kuud kandnud ja lõpuks ilmale aidanud. Vaagnapõhi on läbi teinud suure muutuse ja vajab nüüd taastumist, samuti vajab tugevamaks muutmist kogu kehatüvi.

Programm “Tagasi iseendaks” aitab sul endale tuttava keha tagasi saada. Teeme seda hästi pehmes vormis ja sulle sobivas tempos.

Sa tugevdad lihtsate harjutuste abil vaagnapõhja, teed hingamis- ja lihasharjutusi ning saad igas mõttes tugevamaks. Ikka selleks, et oleksid enesekindel ja rõõmus ning täis tegutsemistahet ja energiat.

Kui su keha on terve ja tugev, on seda ka su elu teised valdkonnad. 

Aitan sul oma hea vormi tagasi saada, et sa tunneksid end oma kehas hästi ja naudiksid naiseks olemist.

Sa oled suuteline palju enamaks, kui sa praegu arvad, vaja on lihtsalt peale hakata!

Tagasiside

Väike tagasiside ka esimese nädala kohta- vaagnapôhjalihaste tunnetus mu arust táielikult taastunud. Peale sünnitust ma järgmisel hommikul proovisin tunnetada ja tunnetus oli prkatiliselt olematu. Vága raske oli leida üles oma vaagnapôhi. Esimene nàdal pallil harjutust teha ei saanud (tegin toolil), aga tàna sain juba ilusti pallil teha. Olukord ikka väga kiiresti paranenud ja all ka kergelt suruv tunne kôndides veel on (täna tàpselt 2ndl sünnitusest), aga tunduvalt parem kui eelmine ndl 🙂

“Aitäh! Olen treeninud pikki aastaid, oled paraku esimene treener, kes seda teemat avab.
Nii vajalik! Suurepärane!
Minulgi Confidos käidud, seega süda rahul.
Ja mis seal salata, lisaks kõigele, on libiido tõusnud, märgatavalt. 🤗”

“Tehtud ja kaasa mõeldud- hea tuletada meelde🤗! Sinu trennid on
tõeliselt nauditavad ja mõtteterasid ootan alati huviga 🥰!”

“Lisaks, pean ikka ütlema, et olen nii tänulik selle formaadi ja nende trennide sisu
üle! Oleks ma spordiklubis käimist jätkanud oleks max 5 trenni teinud sel kuul, kuna
iga minek nõuab meeletut planeerimist. Niimodi on lihtsalt võrratult hea lapse kõrvalt
treenida ja lisaks olen neid koduseid jõutrenne ka nautima hakanud. Varem oli ikka
kardio lemmik ja jõud selline… no.. sest peab Suur-suur aitäh Sulle Pille-Riin,
selle eest, kes oled ja mida teed!”

“Kuulatud ja vaadatud! Jutt jummala õige😃. Ma arvan, et tänu sinu treeningutele
jagus mul jõudu ja läks sünnitusel hästi. Homme saab 4 kuud mööda ja kas võib olla,
et diastaasi kontrollides mahtus vaid 1 sõrm? (taaskord kiitus sulle😉)”

Mis mind programmis ees ootab?

Alustame taastumisega hästi pehmelt ja sulle sobivas tempos. Esimesed 6 nädalat tervitan sind iga päev ühes videos, 7. ja 8. nädalal veidi harvem.

Sa ei vaja harjutuste tegemiseks palju aega, iga päev piisab 5-10 minutist või 3-5 x nädalas kõik antud nädala harjutused.

Esimesel nädalal keskendume hingamisharjutustele. Sellest saabki taastumine alguse.

Teisel nädalal jätkame hingamisega ja lisame veidi vaagnapõhjalihaste harjutusi.

Kolmandal kuni kuuendal nädalal jätkame hingamis- ja vaagnapõhjalihaste harjutustega. Vastavalt varasemale treenituse tasemele ja enesetundele hakkame vaikselt oma keharaskusega harjutusi tegema.

Seitsmendal ja kaheksandal nädalal alustame tasapisi lihastreeninguga, et üleminek regulaarsele treenimisele oleks sujuv ja turvaline. 

Kui sa järgid programmis olevaid kavasid, on ületreenimine või endale muul viisil liiga tegemine välistatud. Annan soovitusi puhuks, kui sa kibeled liiga vara jooksma ja raskustega trenni tegema. Võtame kõike rahulikult ja järk-järgult. 

Kõigis videotes räägin juurde, mis toimub sinu kehas, millele tähelepanu pöörata ja miks üks või teine harjutus on vajalik. Pärast programmi oled oma keha omaduste ja vajadustega hästi kursis ning tead, kuidas seda kõige paremini toetada.

Esimesi tulemusi hakkad nägema juba esimesel ja teisel nädalalKui sul tekib küsimusi või muresid, saad neid küsida meie kinnises Facebooki grupis. Hoian ja toetan sind seal igati, annan nõu ja julgustan.

Play Video

Minust

Olen treener, naiste sünnitusjärgse taastumise juhendaja ning kahe pisipoja ema. 

Olles terve elu spordiga tegelenud, ei jätnud ma treenimist ka esimese raseduse ajal ning pärast sünnitust. Uurisin sünnitusjärgse taastumise teemat põhjalikult, sest tahtsin teada, mis minu kehaga toimub ja kuidas ma võimalikult kiiresti, kuid samas pehmelt ja turvaliselt oma endisesse vormi tagasi saan.

Hakkasin väikese beebi kõrval treenimist üles filmima ja teiste noorte emmedega jagama. 

Pärast teist sünnitust võtsin veebiülekandes trennide tegemist juba tõsisemalt ja nii saigi tänane emadele mõeldud programm alguse. Mitmed programmis olevad videod on filmitud siis, kui ma ise rasedusest ja sünnitusest taastusin. 

Programmis “Tagasi iseendaks” jagan sinuga oma parimaid teadmisi ja ehedaid emotsioone. Räägin, miks üks või teine harjutus on vajalik ja kuidas sa sellest kõige rohkem kasu saad. Julgustan sind oma head vormi võimalikult kiiresti tagasi saama ja emarolli täiel rinnal nautima. 

Tule, hakkame vaikselt peale!

Millal programmiga algust teha?

Soovitan sul programmiga algust teha kohe järgmisel nädalal pärast sünnitust. Kui see sulle ei sobi, ei juhtu ka midagi, kui alustad hiljem. 

Oluline on kõik harjutused samm-sammult läbi teha. Olen programmi kokku pannud selliselt, et edasi minemiseks on vaja läbida kõik eelnevad etapid. Nii saavutad kõige paremad ja kiiremad tulemused. 

Sa võid programmi teha 8 nädalat, aga võid selle läbida ka pikema aja jooksul. Kuula oma keha.

Mis on taastumisprogrammi hind?

Ligipääs videokeskkonnale maksab 95   85 eurot. 

See on ühekordne makse, videotele ligipääs jääb sulle alatiseks. Tee harjutusi endale sobivas tempos, just siis, kui sa soovid. Kui lisan edaspidi programmi uusi videoid, pääsed ligi ka neile.